CZ UAE RUS EN

Balanční centrum


Nové pracoviště navazující na potřeby dětský pacientů absolvujících KLIM THERAPY.

 

Tato místnost je vybavena vodní postelí, která umožňuje novou dimenzi balančního cvičení a nácvik nových dovedností dětí v prostředí, které jsme doposud neměli k dispozici.
Dále je k dispozici vertikální vibrační plošina, která pozitivně působí na svalové napětí a celkově stimuluje pohybový aparát. Lze ji použít pro stimulaci a podporu při cvičení v jakékoliv poloze jako je sed, šikmý sed, stoj, sed ve vozíku nebo stoj ve vertikalizačním stojanu.
Dalším vybavením je Imoove, se kterým máme už roční výbornou zkušenost v rámci lokomočního centra a dva druhy závěsných zařízení umožňujících stimulaci vestibulárního aparátu.

 

Výhodou tohoto centra je jeho výlučné použití pouze terapeuty a jejich pacienty v rámci speciálních programů. Jinými slovy vycházíme tímto také vstříc požadavkům rodičů, aby na přístroje a cvičební pomůcky, kterými nemohou být vybaveny všechny cvičební prostory, chodili ti terapeuti, které jejich děti cvičí v rámci individuální intenzivní terapie. Je tak zajištěna lepší návaznost v kontextu cílů individuální terapie.