CZ UAE RUS EN

Jak se k nám dostanete


Areál lázní Sanatoria Klimkovice najdete přibližně 10 km jihozápadně, od okraje krajského města Ostrava, asi 3 km od centra města Klimkovice (náměstí) ve směru Hýlov. Cesta do Sanatorií je z centra Klimkovic vyznačena orientačními cedulemi. Ostrava je v dosahu městské hromadné dopravy (DPO).

 

Zobrazit umístění Sanatorií Klimkovice na mapě www.mapy.cz

 

Vlakem

Nejbližší vlakovou stanicí je nádraží Ostrava-Svinov. Odtud lze pokračovat autobusem DPO č. 64, ze zastávky přímo před vlakovým nádražím. Autobusem pojedete až na konečnou zastávku "Sanatoria". K přepravě autobusem budete potřebovat 60ti minutovou jízdenku DPO, kterou můžete zakoupit v automatu, prodejnách denního tisku nebo u řidiče autobusu při nástupu (s příplatkem).

 

Autobusem

Převážná většina dálkových autobusů, které můžete využít pro cestu do Sanatorií, přijíždí na Ústřední autobusové nádraží (ÚAN) v Ostravě. Z autobusového nádraží můžete jet tramvají DPO č. 4, č. 8 nebo č. 9, ze zastávky "Náměstí Republiky", ve směru Ostrava-Poruba, na zastávku "Svinov mosty h.z." Tam je potřeba přestoupit na autobus DPO č. 64, jehož zastávku najdete na točně autobusů, pod Svinovskými mosty. Autobusem DPO pojedete až na konečnou zastávku "Sanatoria". K přepravě tramvají a k následující přepravě autobusem budete potřebovat 60ti minutovou jízdenku DPO. Jízdenky můžete zakoupit v automatu nebo prodejnách denního tisku. Platit se dá také na místě platební nebo ODIS kartou.

 

Autem

Ze směru Praha, Brno, Olomouc: z Olomouce po dálnici D47 směr Ostrava, dálnici opustíte na exitu č. 349 – Klimkovice. Na výjezdu z dálnice odbočíte podle ukazatele „Sanatoria“ vpravo, směr Hýlov, na kruhovém objezdu vyjedete druhým výjezdem. Dále pojedete asi 4 km do kopce, přes obec Hýlov, až k areálu Sanatorií Klimkovice.

 

Ze směru Havířov, Karviná: po silnici č. 11 přes Ostravu až do Ostravy-Poruby, kde na křižovatce, kterou končí dvouproudová silnice, odbočíte vlevo na silnici č. 47 směr Olomouc, a pojedete až do města Klimkovice. Zde, u restaurace Kulturní dům, odbočíte vpravo, směr Hýlov. Dále pojedete asi 4 km do kopce, přes obec Hýlov, až k areálu Sanatorií Klimkovice.

 

Ze směru Jeseník, Bruntál, Opava: po silnici č. 11 přes Opavu, Hrabyň až do Ostravy-Poruby, kde na první světelné křižovatce (u VŠB-TU Ostrava) odbočíte doprava, směr Olomouc. Dále budete pokračovat asi 1.5 km po silnici č. 11 až na křižovatku, kde pojedete stále v přímém směru a najedete na silnici č. 47, směr Olomouc. Po této silnici pojedete až do města Klimkovice. Zde, u restaurace Kulturní dům, odbočíte vpravo, směr Hýlov. Dále pojedete asi 4 km do kopce, přes obec Hýlov, až k areálu Sanatorií Klimkovice.

Sledujte nás

na Facebooku a YouTube