CZ UAE RUS EN

Jak se k nám dostanete


Areál lázní Sanatoria Klimkovice najdete přibližně 10 km jihozápadně, od okraje krajského města Ostrava, asi 3 km od centra města Klimkovice (náměstí) ve směru Hýlov. Cesta do Sanatorií je z centra Klimkovic vyznačena orientačními cedulemi. Ostrava je v dosahu městské hromadné dopravy (DPO).

 

Zobrazit umístění Sanatorií Klimkovice na mapě www.mapy.cz

 

Vlakem

Nejbližší vlakovou stanicí je nádraží Ostrava-Svinov. Odtud lze pokračovat autobusem DPO č. 64 nebo 76, ze zastávky přímo před vlakovým nádražím. Autobusem pojedete až na konečnou zastávku "Sanatoria". K přepravě budete potřebovat kreditní jízdenku, kterou lze zakoupit v jízdenkomatech, informačních centrech nebo prodejnách DPO. Platit se dá také na místě platební nebo ODIS kartou.

 

Autobusem

Převážná většina dálkových autobusů, které můžete využít pro cestu do Sanatorií, přijíždí na Ústřední autobusové nádraží (ÚAN) v Ostravě. Z autobusového nádraží můžete jet tramvají DPO č. 4, č. 8 nebo č. 9, ze zastávky "Náměstí Republiky", ve směru Ostrava-Poruba, na zastávku "Svinov mosty h.z." Tam je potřeba přestoupit na autobus DPO č. 64 nebo 76  pod Svinovskými mosty. Autobusem DPO pojedete až na konečnou zastávku "Sanatoria". K přepravě tramvají a k následující přepravě autobusem budete potřebovat kreditní jízdenku, kterou lze zakoupit v automatech, informačních centrech nebo prodejnách DPO. Platit se dá také na místě platební nebo ODIS kartou.

 

Autem

Ze směru Praha, Brno, Olomouc: Pojedete po dálnici D1 směr Ostrava. Dálnici opustíte na exitu č. 349 Klimkovice a odbočíte vpravo na silnici č. 647 směr Olomouc. Dále pokračujete rovně do Klimkovic. Na kruhovém objezdu použijete první výjezd a pojedete asi 4 km rovně přes obec Hýlov až k areálu Sanatorií Klimkovice.

 

Ze směru Havířov, Karviná: Pojedete po silnici č. 11 přes Ostravu až do Ostravy-Poruby, kde sjedete na silnici č. 647 směr Olomouc. Dále pokračujete rovně, cca 5km do Klimkovic a dále podle instrukcí výše.

 

Ze směru Jeseník, Bruntál, Opava: Pojedete po silnici č. 11 až do Ostravy-Poruby, kde sjedete na silnici č. 647 směr Olomouc. Dále pokračujete rovně, cca 5km do Klimkovic a dále podle instrukcí výše