CZ UAE RUS EN

Zázrak z lázní


S příběhem se nám svěřila nyní už šťastná maminka Veronika.

 

Jmenuji se Veronika a je mi 30 let. Před 4 lety jsme se s přítelem, se kterým jsme spolu už 11 let, dohodli, že bychom rádi založili rodinu. Finančně zajištění, stálé zaměstnání i nově koupené zrekonstruované bydlení tomu jen přispívalo.

Po roce „snažení“ (jak nerada, tohle slovo slyším!) jsem otěhotněla. Po pár týdnech ale nastal samovolný potrat. Byli jsme odesláni mou gynekoložkou na reprodukční kliniku. IVF jsem tam od začátku kategoricky odmítala, vždyť jsem mladá holka! A začal kolotoč… hormony, injekce, léky, neustále ultrazvukové kontroly. Vyzkoušeli jsme i opakované inseminace, po kterých jsem otěhotněla, ale vždy následně potratila. Strávili jsme tam další rok a já měla za sebou 3. potrat. Podstoupila jsem já i partner veškerá možná a snad i nemožná vyšetření. Vždy se stejným výsledkem – VŠE V POŘÁDKU. A já věřila dál…..

Po dalším časově, fyzicky i psychicky náročném roku, jsem o IVF „prosila“. To byl rozhodující krok. Před velmi náročným IVF, jsem ale požádala o lázně v Sanatoriích Klimkovice. Obratem mi byli schváleny a za 3 týdny (červenec 2019) jsem odjížděla.

A teď, proč tohle celé píši? Pobyt v lázních byla ta nejlepší cesta, kterou jsem mohla zvolit. Skvělá výběrová strava, hezké ubytování, areál plný zeleně a možnosti relaxace. Vířivá koupel, masáže, skupinové cvičení a spoustu dalšího mě zaměstnávalo na další 3 týdny. V polovině pobytu jsem netušila, jestli ty procedury vůbec pomohou tělu jako takovému, ale HLAVĚ rozhodně ano! Být po mém, tak každá žena, by jednou za pár let, měla takový pobyt absolvovat. Povinně. Dokonale jsem si odpočinula, vypnula a především nabrala sílu! Děkuji především fyzioterapeutce p. Kaštovské, ale i ostatním profesionálním zdravotníkům. Děláte svou práci výborně!

V srpnu jsem přijela domů, odpočatá, odhodlaná a dokonale zrelaxovaná. Naučené cviky jsem doma poctivě cvičila dále. Umělé oplodnění (IVF) jsme v září podstoupili, píchala jsem si hromadu injekcí do břicha, následoval odběr vajíček pod narkózou, samotné oplodnění spermiemi a pak jsme pár týdnů netrpělivě čekali na výsledky genetiky těchto embryí. Aby mohl následně být proveden transfer pouze geneticky zdravého embrya, a už „snad“ nedocházelo k potratům.

 

A třešnička na dortu? Při tomhle čekání jsem zase otěhotněla! Přirozeně! Nyní už jsme téměř měsíc kompletní a zdravá smečka!

 

P.S.: A jsem přesvědčená o tom, že pobyt v lázních mi pomohl nejvíce! Z genetiky přišlo 5 naprosto zdravých embryí :)

 

 

A my celé rodině moc blahopřejeme a přejeme spousta zdraví a krásných společných chvil!!!