CZ UAE RUS EN

Interaktivní snoezelen


V této multisenzorické místnosti je vytvářeno interaktivní prostředí, připomínající krajinu zázraků, která dětem nabízí vzrušující a neskutečné zážitky. Dítě navíc není jen pouze přihlížejícím, ale může dění kolem samo ovlivnit. To vše umožňuje převratná 3D technologie, která promítá speciální vizuální efekty přímo na interaktivní podlahu. Tato revoluční technologie umožňuje dětem bez ohledu na jejich schopnosti a úroveň motoriky nezávisle ovlivňovat pohyblivý obraz a objevovat vlastní kreativitu a fantazii.

 

Systém interaktivní projekce má přednastavené aplikace, které jsme rozdělili do několika oblastí. Tyto aplikace mají různou úroveň náročnosti, širokou škálu obsahů a množství různých efektů. Pomocí jednoduchých gest a pohybů těla je možno ovládat dění plynoucí z této projekce: děti mohou například rozhýbat listy na stromě jediným krokem, dotykem změnit směr pohybu hejna ryb v moři, rozhrnout mlhu na nebi, dotýkat se zvířat, které na dotek reagují typickými zvířecími zvuky, atd.

 

V centru dění interaktivního snoezelenu je především 3D projekce, která je však také doplněna o klasickou snoezelen terapii, kdy hravou formou společně stimulujeme a rozvíjíme všechny smysly dítěte – zrak, sluch, čich, chuť a hmat.

 

Pobyt v Interaktivním Snoezelenu v dítěti vyvolává pocit výjimečné situace, kterou navíc může samo ovlivnit a rozhodnout si o jejím pokračování. V této simulaci je totiž dítě v roli kapitána lodi, se kterou postupně navštěvuje nové a neprobádané planety. Na každé planetě má svého průvodce, který ho na cestě provází a podporuje jeho svět fantazie a imaginace.