CZ UAE RUS EN

Klimkovice


erb

Město Klimkovice zaujme na první pohled typickou siluetou bizarní věže kostela sv. Kateřiny a starobylého zámku. Přestože se Klimkovice nachází v těsné blízkosti velké průmyslové aglomerace Ostravy, zachovalo si dosud svůj idylický přírodní ráz, svěží zeleň a čistotu venkovského prostředí. K městu Klimkovice se váží romány "Roky v kruhu" a "Vlčí jáma", autorky Jarmily Glazarové, která žila v Klimkovicích v období mezi lety 1917-1934.


Z našich lázní se do města dostanete pěšky asi za 45 minut nebo Vás tam dopraví přibližně za 6 minut autobus č. 64.

 

http://www.mesto-klimkovice.cz/

Zámek v Klimkovicích


Zámek byl postaven v letech 1578-79 v renesančním slohu. Bohužel byl postižen dvěma požáry. Z původní doby se zachovalo pouze monumentální schodiště v románském slohu s toskánskými sloupy a kamenným zábradlím. Zajímavostí je nadzemní chodba, která spojuje zámek s kostelem. Dnes je zámek sídlem městského úřadu Klimkovice. 


V zámku také naleznete stálou výstavu obrazů Heleny Salichové, výstavu o historii a současnosti Klimkovic a výstavu přibližující proměny Poodří.

 

Kostel sv. Kateřiny


Kostel byl postaven v gotickém stylu zároveň se zámkem. Dnešní zděný kostel nahradil původní dřevěný. Jistě vás nadchne vnitřní architektura kostela.

Městský park Petra Bezruče


Městský park je vybudován na místě dřívější zámecké zahrady a má rozlohu 2,3 ha. Jeho dva rybníky a 120 druhů vzácných dřevin si zasluhují zvláštní pozornost. V parku můžete také navštívit voliéru s ptactvem.

Kostelík sv. Trojice


Nejstarší dochovaná historická památka ve městě. Kostelík byl postaven v letech 1525–1529. Dnes se v kostelíku pořádají výstavy. Na místě starého hřbitova, na kterém se nepohřbívá od roku 1973, je vysázen nový parčík.

Náměstí v Klimkovicích


Náměstí je zdobené podloubím z 16. století a rozhodně stojí za Vaši pozornost a návštěvu. V dnešní době se pod podloubím ukrývají obchůdky všeho druhu.