CZ UAE RUS EN

Přijďte se zregenerovat do nového jodobromového bazénku!


Od pátku 7.12.2012 zahajujeme provoz nového léčebného wellnessu.

 

Ten obsahuje jodobromový bazének až pro 8 osob, finskou a parní saunu, masážní sprchy a odpočívárnu.

 

Vstup do jodobromového bazénku se saunami si můžete zakoupit samostatně, nebo si jej rezervovat celý.

Maximální počet osob je 8.

 

Cena vstupenky do léčebného wellnessu: 285,- Kč / 90minut

Provozní doba viz přehled volně prodejných procedur

 

Slaný jodobromový bazén

Bazén je napuštěn přírodním léčivým zdrojem – jodobromovou solankou. Ta zlepšuje prokrvení organismu, posiluje imunitní systém, vede k regeneraci chrupavky, zmírňuje zánětlivé projevy a v důsledku toho dochází ke snížení bolesti; zamezuje množení bakterií a zlepšuje čištění ran, přičemž dochází k růstu nové granulační tkáně a tím rychlejšímu hojení ran. Při koupeli se jód vstřebává nejen kůží, ale také sliznicemi.  Díky sublimačním schopnostem elementárního jódu, který se snadno vypařuje do atmosféry, vzniká nad hladinou jodové koupele jodové mikroklima. Asi 30% vdechovaného elementárního jódu je zachyceno sliznicemi, vstřebáno do krve a deponováno ve štítné žláze.

 

Parní sauna

Parní sauna je teplá mlhová lázeň (cca 45° C, vlhkost až 100%), podobná sauně. V porovnání s klasickou saunou však není tak horká a je mnohem vlhčí. Horká pára je vhodná při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích. Parní sauna je doporučována také při léčbě a prevenci astmatu, revmatismu, nachlazení, přetížení svalů a poruch prokrvení. Je dobrým prostředkem k relaxaci, stimuluje životní funkce, celkově omlazuje organismus a podporuje redukci váhy. Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek.

 

Finská sauna

Klasická finská suchá sauna, se dřevem obloženými stěnami, které dodávají saunování tu správnou atmosféru a mají také uklidňující a relaxační účinky na lidskou psychiku. Před samotným saunováním se vnitřek místnosti vytápí většinou na teplotu, která se pohybuje v rozmezí 80-110°C. Na kamnech pak bývá umístěno několik kamenů, jejichž poléváním vzniká pára, která mírně zvyšuje vlhkost vzduchu.

 

Možnost pronájmu pro soukromé účely.

 

 Sledujte nás

na Facebooku a YouTube