CZ UAE RUS EN

Ohlédnutí za lázeňskou sezónou 2012


Rok 2012 přinesl klientům lázní mnoho nového, měli šanci zúčastnit se zajímavých akcí a zažít mnohá neočekávaná setkání.

Věříme, že takto bohatý na události a zážitky bude i rok 2013! 

 

Začátek lázeňské sezóny 2012 v nově zrekonstruovaných pokojích

V lednu 2012 Sanatoria Klimkovice přivítala své hosty pohodlím nově zrekonstruovaných pokojů v budově A. Nově zrekonstruované pokoje nabídly lázeňským hostům vyšší standart a pocit pohodlí jako doma. Pokoje byly vybaveny novým stylovým nábytkem a koupelny byly upraveny tak, aby byl pohyb v nich umožněn i handicapovaným hostům.

 

nové pokoje

 

 

Otevřena nová prodejna potravin

V lednu byl zahájen provoz nové prodejny potravin na ochozu vnitřní lázeňské kolonády. Prodejna potravin je plně v režii lázní a je mimo jiné každý den zásobována čerstvými produkty z lázeňské kuchyně, jako jsou saláty, pomazánky, obložené chleby, bagety, sekaná a další pochoutky. Každý den je taktéž v prodeji čerstvé rozpékané pečivo.

 

prodejna

 

 

Plesová sezóna v lázních se známými tvářemi

Jako každým rokem jsme na konci ledna zahájili bohatou lázeňskou plesovou sezónu. Plesy v lázních mají neobvyklou atmosféru a ozářené lázeňské prostory jim dávají noblesní šmrnc. Zábava až do rána na třech samostatných scénách a bohatý program zaručuje spokojenost všech návštěvníků. I letos se mezi vystupujícími na plese vyskytla slavná jména. Skvělý Michal David roztančil a pobavil celou kolonádu. Na dalším plese pak všechny pobavil komik Zdeněk Izer.

 

plesy

 

 

Unikátní metoda Klim-Therapy dává šanci dětem s DMO

Sanatoria Klimkovice přicházejí s novou unikátní metodou léčby dětí s DMO (dětskou mozkovou obrnou), či jinými motorickými handicapy. Základem terapie je využití speciálního stabilizačního obleku a jeho zapojení do intenzivního cvičebního programu. V únoru 2012 nastupuje tuto léčbu první dětský pacient a úspěchy na sebe nedají dlouho čekat. Pokroky, zlepšení zdravotního stavu a zvýšení životního standardu některých dětí jste mohli sledovat v médiích.  Úspěšná terapie se rozjela na plno a zprávy o skvělé práci našich fyzioterapeutů a pokroků dětí již dávno překročily hranice naší republiky.

 

klim

 

 

Jan Kanyza vystavil své umění na kolonádě lázní

24. dubna 2012 se na kolonádě lázní uskutečnila výstava děl všestranné umělecké osobnosti Jana Kanyzy. Jan Kanyza představil dvě desítky obrazů, které vznikaly od konce devadesátých let do nynějška.

Jan Kanyza se na kolonádě setkal mimo jiné i s pacienty dětské léčebny. Této léčebně poté věnoval jedno ze svých děl, které bylo týž večer vydraženo.

 kanyza 

 

Návštěva prezidenta republiky pana Václava Klause

Sanatoria Klimkovice 27. dubna 2012 poctil svou návštěvou prezident republiky Václav Klaus.

Na kolonádě lázní se setkal s občany města a klienty lázní. Poté se vydal na prohlídku Sanatorií Klimkovice a zavítal nejen do léčebné části, ale prohlédl si také venkovní areál. Návštěva byla završena v restauraci Zahrada, které prezident poobědval se starosty obcí Moravskoslezského kraje.

 

klaus

 

Světový den roztroušené sklerózy se uskutečnil v Klimkovicích

Na konci května 2012 Sanatoria Klimkovice hostila Světový den roztroušené sklerózy.  Přednáškového bloku, jenž byl součástí dne, se zúčastnili špičkoví odborníci, kteří se léčbě roztroušené sklerózy v České republice věnují. Úvodní slovo k světově významnému dni Rosky přednesla lékařka Eva Havrdová z neurologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. V rámci programu byly vyhlášeny ceny Unie Roska v České republice.

 

Pohádkový les a zvířátka v areálu lázní

V sobotu 2. června 2012 byla v lázních ve znamení oslavy Dne dětí. Již tradiční den dětí v Sanatoriích Klimkovice tentokráte lákal malé návštěvníky a jejich rodiče na Pohádkový les plný pohádkových postav a soutěží. Vidět bylo možno sokolník a jeho dravé ptáky. Malí i velcí byli nadšeni z malé improvizované farmy se zvířátky. Odpoledne byl připraven zábavný program pro děti i dospělé - loutkové divadlo, klauni a tanečnice. V obležení byl také skákací hrad, kolotoč, nebo vláček. I přes počáteční nepřízeň počasí byl Dětský den v lázních velmi úspěšný! Napočítali jsme několik stovek dětských návštěvníků s rodiči. Už nyní se těšíme na další ročník.

 den dětí 

  

Vernisáž a aukce děl Miša Dúhy

Umělecko-společenské setkání v golfovém stylu na kolonádě klimkovických lázní. Jednodenní výstava a dražba děl grafika a výtvarníka Miša Dúhy se uskutečnila 12. června.

Součástí večera byla prezentace diamantových míčků firmy Alo diamonds a historických vozů z muzea při Autoservisu Vůjtek.

 

dúha

  

Letní divadelní dílna

Desetidenní divadelní a kreativní workshop se konal od 2. do 12. července v prostorách Sanatorií Klimkovice. Každý den mohli hosté Sanatorií shlédnout mnohá divadelní, taneční a jiná představení, či se zapojit do kreativní dílny, ve které se pod vedením lektorky Hany Rychecké vyráběly mozaiky. Seminaristé workshopu během 10 dní samostatně nastudovali 4 divadelní hry, které 11. 7. na slavnostní premiéře předvedli. Ústředním tématem bylo dílo K.V. Klicpery Veselohra na mostě. Prezentována však byla i autorská tvorba seminaristů.

 

LKD

 

Mistrovství světa hasičů v cyklistice v Sanatoriích Klimkovice

Poslední srpnový víkend (25. a 26.8.2012) byl v lázních ve znamení cyklistiky. Sanatoria Klimkovice byla výchozím a cílovým bodem trasy Mistrovství světa hasičů v cyklistice. Vynikající výkony českých hasičů v předchozích ročnících byly podnětem, že se Česká republika stala první zemí z bývalého „východního bloku“, ve které se cyklistické mistrovství světa hasičů uskutečnilo. A nám je velkou ctí, že právě lázeňský areál byl vybrán jako ideální místo pro start i cíl závodu.

 

cyklisti

 

III. ročník Klimkovického vzduchobraní zaplnil areál lázní

Sanatoria Klimkovice ve spolupráci s občanským sdružením Čisté Klimkovice uspořádali III. ročník Klimkovického vzduchobraní. Akce s ekologickým podtextem se uskutečnila v sobotu 22.9.2012 v areálu lázní. Nosnou myšlenou akce byl výskok či vzlet do čistého klimkovického vzduchu! Děti i dospělí měli šanci vyzkoušet si největší bungee trampolíny v ČR, nafukovací lezecké stěnu a mnohé další.  Součástí akce bylo i slavnostní otevření nové etapy bezbariérového Lesního parku Klimkovice.

 

vzduchobraní

 

Výstava obrazů Rostislava Zárybnického

Rozsahem ojedinělá, co do počtu i časového rozptylu, byla výstava obrazů Rostislava Zárybnického, která se uskutečnila v úterý 25. září. Kolonádu Sanatorií Klimkovice zaplnilo na pětapadesát obrazů, z nichž mnohé Zárybnický maloval před více než dvaceti lety, další jsou z posledních dvou tří let. Klimkovické lázně tak nabídly jedinečnou možnost seznámit se s tvorbou introvertního umělce, který výstavami šetří.

 

zárybnický

  

Přehlídka pěveckých souborů Klimkovický podzim

Sanatoria Klimkovice hostila 35. ročník přehlídky amatérských pěveckých sborů s názvem Klimkovický podzim. Akce se konala v sobotu 20. 10. 2012 v překrásném prostředí lázeňské kolonády. Několik stovek návštěvníků zcela zaplnilo lázeňskou kolonádu! Své umění předvedl sbor Ondrášek - Kulihrášek (50 dětí ve věku 9-14 let ze ZUŠ Nový Jičín), Pěvecký sbor města Klimkovic (domácí smíšený PS), gospelový soubor Keep Smiling z Orlové a Pěvecké sdružení ostravských učitelek.

 

podzim

 

„Zlatý hlas“ Karel Gott předvedl své malířské umění na kolonádě lázní

Umělecko-společenské setkání s významnou osobností české kulturní scény Karlem Gottem proběhlo poslední listopadové úterý. Mistr Karel Gott se na kolonádě lázní prezentoval jako úspěšný malíř. Představil ucelenou kolekci 50 obrazů, která mapuje jeho 40letou tvorbu. Návštěvníci měli možnost si vystavená díla zakoupit a nechat si je autorem podepsat. Karel Gott tak po skončení výstavy ochotně více než hodinu podepisoval jak zakoupené obrazy, tak i knihy a své desky.

Několikanásobný „Zlatý slavík“ si v lázních udělal několika denní zastavení během svého koncertního turné po Moravě. Využil nejen našich ubytovacích a restauračních služeb, ale svěřil se také do rukou našich odborníků na zdraví.

 

gott

 

Nový jodobromový bazének otevřen pro veřejnost

Na začátku prosince byl pro veřejnost otevřen nový léčebný wellness. Ten obsahuje jodobromový bazének až pro 8 osob, finskou a parní saunu, masážní sprchy a odpočívárnu. Je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí odpočinout a zároveň udělat něco pro své zdraví. Vstup do léčebného wellness lze zakoupit samostatně, nebo si lze prostory pronajmout pro soukromé účely.

 

bazének

 

 

Sanatoria Klimkovice přejí vše nejlepší do nového roku a hlavně pevné zdraví! 

 

                   Sledujte nás

na Facebooku a YouTube