CZ UAE RUS EN

Máme jiné dítě, nechceme jiný život


Za účasti našich lázních přinesla včerejší konference Máme jiné dítě, nechceme jiný život z úst zástupce Ministerstva zdravotnictví Jana Michálka naději pro děti s dětskou mozkovou obrnou. Intenzivní neuro-rehabilitace pro děti s touto diagnózou bude od ledna příštího roku hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Jsme velice potěšeni, že několikaletá snaha Sanatorií Klimkovice podpořená námi zpracovanou studií o účincích intenzivní neuro-rehabilitace byla završená tímto přelomovým rozhodnutím.
Ministerstvo zdravotnictví počítá s úhradou dvou čtyřtýdenních pobytů ročně v odborných léčebných ústavech. Sanatoria Klimkovice v reakci na toto rozhodnutí vstoupila do jednání s ministerstvem za účelem schválení 30 lůžek v rámci odborného léčebného ústavu. O průběhu jednání vás budeme průběžně informovat a pevně věříme, že již v první polovině příštího roku u nás absolvují první děti s DMO intenzivní komplexní neuro-rehabilitaci hrazenou zdravotní pojišťovnou.

 

https://www.msk.cz/cz/socialni_oblast/konference-mame-jine-dite--nechceme-jiny-zivot-upozornila-na-problemy-pece-o-rodiny-s-detmi-s-neurologickym-postizenim-134660/?fbclid=IwAR1hU3oBFhT0eHE71xwEV5RtGpA0P434SEyuWEGBPu_YqBJ1gFmb4DucBwU