CZ UAE RUS EN

Jiří Suchý vystavoval v lázních


Naprosto jedinečnou možnost seznámit se s výtvarným dílem Jiřího Suchého měli návštěvníci výstavy, která se uskutečnila v pondělí 11. listopadu od 18 hodin na kolonádě Sanatorií Klimkovice.

 

Výrazná osobnost české kultury, herec, muzikant, autor her i písní, ale také výtvarník Jiří Suchý vystavoval na Ostravsku naposledy před více než deseti lety. Prezentace zhruba třicítky jeho grafik v Klimkovicích bude o to unikátnější, že se umělecko-společenského večera autor zúčastní osobně.  Divadlo Semafor totiž hraje šestkrát v týdnu a ve všech představeních jeho principál účinkuje. Proto má velmi málo příležitostí věnovat se jakýmkoliv jiným aktivitám.

„Jako většina divadel i to naše se má co ohánět, aby na sebe vydělalo. Hrajeme proto téměř denně,“ vysvětluje Suchý a dodává, že Klimkovice, které ještě nezná, ale hodně o nich slyšel, si přesto nemůže nechat ujít.

Na kolonádě bude autor, věnující se převážně litografii, vystavovat průřez své tvorby. Přiveze ale také dvě zcela nové, dosud nevystavené grafiky, které jsou součástí cyklu motivovaného Erbenovovu Kyticí. Bude to Vodník a Štědrý den.  Grafické listy, ať už volné, adjustované v paspartách nebo zarámované, si budou moci zájemci koupit.

 

„Výstavu děl Jiřího Suchého jsme na závěr roku vybrali jako takový bonbónek, jako poděkování pravidelným hostům našich výstav za celoroční přízeň. Navíc grafika od všestranného umělce věhlasného jména může být jistě i vhodným dárkem pro stromeček,“ doplňuje prokurista pořádajících Sanatorií Klimkovice Jozef Dejčík.  

 

Fotogalerie z výstavy ZDE

 

grafiky Jiřího SuchévoSledujte nás

na Facebooku a YouTube