CZ UAE RUS EN

Držíme spolu 2016 - Vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Štreita


Vernisáž neobvyklé výstavy fotografií s názvem Držíme spolu 2016 se uskutečnila v Sanatoriích Klimkovice ve čtvrtek 12. listopadu v 18 hodin.

Představila kolekci snímků, kterou pořizoval od letošního února mezinárodně uznávaný mistr sociálního dokumentu Jindřich Štreit ve spolupráci s Asociací rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními ČR. Třináct fotografií navíc tvoří kalendář pro rok 2016, který autor během vernisáže osobně představil veřejnosti.
Kalendář v hodnotě 1000Kč bylo možno na místě zakoupit a podpořit tak asociaci a přispět na léčbu konkrétních dětí. Asociace rodičů se navíc rozhodla pomoci kalendářem nejen „svým“ dětem. Rodiče se domluvili a uhradili třináctý, titulní list kalendáře. Poskládali se tak na speciální terapii pro desetiletého Tomáše z Domova Jandova v Ostravě. Tomáš má dětskou mozkovou obrnu, oční vadu, středně těžké mentální postižení a nemocné obě nohy. Nyní už je na rehabilitačním pobytu v Sanatoriích Klimkovice a zúčastnil se i čtvrteční vernisáže. Namaloval pro ní obraz, který se na setkání dražil. V Domově Jandova při Čtyřlístku - centru pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, žije totiž více dětí, které by potřebovaly speciální léčbu. Výtěžek z aukce půjde na rehabilitaci pro dalšího obyvatele domova, těžce postiženého sedmnáctiletého Dominika.

Děkujeme všem, kteří pomohli akci zorganizovat a zapojili se do příprav i realizace. Děkujeme paní Dagmar Misařové, které se ujala role moderátorky večera, členům operního studia Národního divadla moravskoslezského vedeného Lenkou Živockou, předvedli temperamentní repertoár složený z písní skladatele a textaře Pavla Helebranda a písničkáři Václavu Fajfrovi s celou kapelou Acustrio.

Velkorysý dar dostala asociace od grafika a muzikanta Davida Stypky, který věnoval grafický návrh a sazbu kalendáře původně vyčíslené na desítky tisíc korun.

Děkujeme všem, kteří "drží s námi"!

Realizátoři projektu Držíme spolu 2016Sledujte nás

na Facebooku a YouTube