CZ UAE RUS EN

Hukvaldy


Obec Hukvaldy najdete nedaleko města Příbor v malebném prostředí podhůří Beskyd. Na úpatí Palkovických hůrek se vyjímá silueta mohutného středověkého hraduZřícenina gotického hradu, který byl postaven na vysokém vrchu nad údolím řeky Ondřejnice, je jednou z největších zřícenin ve střední Evropě a druhou největší na Moravě. Z hradních vyhlídek můžete vidět daleké okolí. Vedle návštěvy samotného hradu doporučujeme také procházku přilehlou hradní oborou.

Bezesporu nejvýznamnější osobností Hukvald byl skladatel Leoš Janáček. Právě na Hukvaldech čerpal Janáček motivy ke své hudební tvorbě. Najdete zde jeho rodný důmgalerii Leoše Janáčka i památník. Každoročně, začátkem léta, se nejen pro milovníky hudby, pořádá mezinárodní festival Janáčkovy Hukvaldy.

Pěší stezka na hrad trvá asi 20 minut, po asfaltové cestě 30 minut. Lidem s omezenou pohyblivostí je výjimečně povolen vjezd pro motorová vozidla. Bránu otvírá pracovnice informačního centra na základě předchozí domluvy. Tato výjimka je také udělena pro vjezd do obory. IC Hukvaldy je v rodném domě L. Janáčka, v těsné blízkosti oborní brány.

 

http://www.hukvaldy.eu/http://www.janackovy-hukvaldy.cz/