CZ UAE RUS EN

Novinky v léčbě dětí 2017


Neustále se snažíme vylepšovat a rozšiřovat možnosti léčby dětí v Sanatoriích Klimkovice. Také pro rok 2017 přinášíme několik novinek a rozšíření stávajících pracovišť.

Balanční centrum

Nové pracoviště navazující na potřeby individuální intenzivní neurorehabilitace.

Tato místnost je vybavena vodní postelí, která umožňuje novou dimenzi balančního cvičení a nácvik nových dovedností dětí v prostředí, které jsme doposud neměli k dispozici. Dále je k dispozici vertikální vibrační plošina, která pozitivně působí na svalové napětí a celkově stimuluje pohybový aparát. Dalším vybavením je Imoove,  se kterým máme už roční výbornou zkušenost v rámci lokomočního centra a dva druhy závěsných zařízení umožňujících stimulaci vestibulárního aparátu.

Výhodou tohoto centra je jeho výlučné použití pouze terapeuty a jejich pacienty v rámci speciálních programů.

Více o balančním centru ...

 

ERGO-KOGNI-4IMAGE

Nové rozšíření ergoterapie o možnost zábavného kognitivního tréninku prostřednictvím přístroje 4IMAGE, který přenáší obraz na jakoukoli plochu a umožňuje zábavný kognitivní trénink dětem s omezením hybnosti horních končetin.

Více o programu 4IMAGE ...

 

OPTIMUSIC – INTERACTIVE LIGHT-BEAM SYSTÉM

Převratná novinka, která otevírá zcela nový multi-smyslový svět - jedná se o jedinečný audiovizuální systém, který hraje v interakci s barevnými světelnými paprsky - jakýkoliv pohyb zde spouští zvuk. OptiMusic umožňuje lidem rozhodovat o zvucích, které slyší a které je obklopují. To otevírá celý svět smyslového zkoumání, které je skutečně osvobozující pro pacienta každého věku a schopností.

Více o OptiMusic ...Sledujte nás

na Facebooku a YouTube