CZ UAE RUS EN

Klimkovické vzduchobraní 2017


Jednou posílali Klimkovičtí čistý vzduch z Hýlovského kopce až do Ostravy pomocí největšího počtu roztočených větrníků, jindy se s odborníky učili zatápět v domácích kotlících nebo pouštěli draky. Od roku 2010 už tradiční Klimkovické vzduchobraní každoročně nejen baví stovky svých návštěvníků, ale také upozorňuje na potřebu kvalitního ovzduší. Heslo jeho 8. ročníku, který se uskutečnil 30. září v areálu lázní, zní: „… čistý klimkovický vzduch třeba až na oběžnou dráhu…“.

Vzduchobraní se vždy věnuje naší Zemi, planetě, jež potřebuje péči lidí, kteří ji obývají. Jak se k ní máme chovat, se hlavně dětští návštěvníci opět dozvěděli na zábavné a soutěžní stezce. Poznávaly se planety naší sluneční soustavy, určovalo se, co patří a co nepatří do kotle či ohniště a děti se naučily jak správně třídit odpad. Všichni se dočkali odměny za svou snahu při plnění úkolu. Součástí oblíbené akce byly také kreativní dílny s výrobou vesmírných raket odvážejících na oběžnou dráhu naše přání, bublinková show, letové ukázky dronu i venkovní planetárium. V odpoledních hodinách pak následoval koncert kapely Lucie revival. Na své si přišli i sportovci, pro které byl připraven druhý ročník Madeja run. Závodníci uběhli trasy dlouhé 5, nebo i 16 kilometrů.  
Bohatému programu Vzduchobraní předcházelo v dopoledních hodinách slavnostní otevření turistické trasy pro vozíčkáře, kterou na stezkách vystavěných v minulých letech nyní nově vyznačil Klub českých turistů. Čerstvě označené trasy více zpřístupní klientům lázní přilehlý lesopark, který od roku 2010 postupně budovalo občanské sdružení Čisté Klimkovice.Sledujte nás

na Facebooku a YouTube