CZ UAE RUS EN

Dětský den v lese plném skřítků ... aneb, i když pršelo, všem se nám to líbilo, 1.6.2013


Sanatoria Klimkovice ve spolupráci s městem Klimkovice uspořádala v sobotu 1. června již tradiční Den dětí. Organizátoři chtěli děti zavést do pohádkového lesa plného skřítků a víl. Vzhledem k nepřízni počasí se však program a soutěžní stezka přenesla z pohákového lesa pod střechu lázní! A jak šlo vidět, několik stovkám dětí, které lázně navštívily to ani trošku nevadilo.

 

Na lázeňské kolonáda a v přilehlých prostorách děti plnily zábavné úkoly, za něž je víly a střítkové odměňovali krásnými cenami.

 

Kromě soutěží jsme pro děti i jejich rodiče připravili zábavný program. Všem se nám tajil dech při šermířském či fakírském vystoupení souboru Keltik. Byli jsme nadšeni, že si můžeme vyzkoušet jaké to je hrát na flašinet. Roztančily nás mažoretky Komtess a ty nejmenší bavila pohádka v podání divadélka Smíšek. Po obědě nás pobavil klaun Křupíno, jehož kejkle se některé z dětí snažily na místě naučit.

Jako vždy mělo velký úspěch malování na obličej a tak se nám to v lázních hemžilo dětmi s krásně namalovanými obličejíky. Malovat si však mohly vyzkoušet i děti samotné ... a to perníček, který si vysoutěžily a pak si jej mohy i samy ozdobit.

Součástí Dne dětí bylo i slavnostní ukončení Řezbářského sympozia. Po celý den měli návštěvníci možnost hlasovat o nejkrásnější dřevěné dílo a v 15hodin jsme pak vyhlásili, že nejkrásnější dřevěnou lavičku vyřezal polský účastník sympozia pan Franciszek Piecha. Zároveň byl vylosován i jeden z hlasujících účastníků dětské dne, který byl odměněn dárkovým balíkem produktů Sanatorií Klimkovice a poukazem v hodnotě 1500,- Kč na služby v lázních.

 

Po vyhlášení vítěze sympozia nás čekala ještě jedna milá povinnost. Náš klient - Vojta Koval - který se díky svému úsilí a cvičení v léčebném programu Klim-Therapy opět postavil na vlastní nohy se u nás rozhodl symbolicky pohřbít své berle. Rozhodl se totiž, že už je nebude potřebovat! A my věříme, že mu chybět nebudou!

 

Příjemné odpoledne nám pak zakončilo vystoupení finalistky soutěže Talent 2013 populární hudby z Havířova, devítileté Lady Šindelové, na které navázal koncert pánského vokálního seskupení Sextet.

 

Chvílemi se počasí dokonce umoudřilo a tak se malí návštěvníci mohli vydovádět na kolotoči, skákacím hradu, trampolíně či čtyřkolkách. Velký zájem opět strhl hasičské zásahové vozidlo, které si mohli malí i velcí detailně prohlídnout a prolézt.

 

Děkujeme všem účastníkům za vytvoření skvělé atmosféry! Jsme rádi, že nám ani déšť nezabránil v tom, abychom se dobře pobavili a strávili příjemný den v lázních! Těšíme se na příští ročník Dne dětí v lázních! Sledujte nás

na Facebooku a YouTube