Léčení dospělých Léčení dětí Pobyty a Wellness Volný čas, akce Gastronomie

Výlety do nejbližšího okolí

Město Klimkovice - www.mesto-klimkovice.cz

Město Klimkovice zaujme na první pohled typickou siluetou bizarní věže kostela sv. Kateřiny a starobylého zámku. Přestože se Klimkovice nachází v těsné blízkosti velké průmyslové aglomerace Ostravy, zachovalo si dosud svůj idylický přírodní ráz, svěží zeleň a čistotu venkovského prostředí. K městu Klimkovice se váží romány "Roky v kruhu" a "Vlčí jáma", autorky Jarmily Glazarové, která žila v Klimkovicích v období mezi lety 1917-1934.

Z našich lázní se do města dostanete pěšky asi za 45 minut nebo Vás tam dopraví přibližně za 6 minut autobus č. 64.

Zámek v Klimkovicích

Zámek v Klimkovicích
Zámek byl postaven v letech 1578-79 v renesančním slohu. Bohužel byl postižen dvěma požáry. Z původní doby se zachovalo pouze monumentální schodiště v románském slohu s toskánskými sloupy a kamenným zábradlím. Zajímavostí je nadzemní chodba, která spojuje zámek s kostelem. Dnes je zámek sídlem městského úřadu Klimkovice.

V zámku také naleznete stálou výstavu obrazů Heleny Salichové, výstavu o historii a současnosti Klimkovic a výstavu přibližující proměny Poodří.

 

Kostel sv. Kateřiny

Kostel sv. Kateřiny
Kostel byl postaven v gotickém stylu zároveň se zámkem. Dnešní zděný kostel nahradil původní dřevěný. Jistě vás nadchne vnitřní architektura kostela.

 

Městský park Petra Bezruče

Městský park je vybudován na místě dřívější zámecké zahrady a má rozlohu 2,3 ha. Jeho dva rybníky a 120 druhů vzácných dřevin si zasluhují zvláštní pozornost. V parku můžete také navštívit voliéru s ptactvem.

 

Kostelík sv. Trojice

Kostelík sv. Trojice
Je to nejstarší dochovaná historická památka ve městě. Kostelík byl postaven v letech 1525–1529. Dnes se v kostelíku pořádají výstavy. Na místě starého hřbitova, na kterém se nepohřbívá od roku 1973, je vysázen nový parčík.

 

Náměstí v Klimkovicích

Náměstí Klimkovic
Náměstí je zdobené podloubím z 16. století a rozhodně stojí za Vaši pozornost a návštěvu. V dnešní době se pod podloubím ukrývají obchůdky všeho druhu.facebook
POZVÁNKA NA WORKSHOP

Zveme Vás na workshop k novým specializovaným léčebným programům pro děti KLIM-THERAPY, Reha Klim aktiv junior, Reha Basic a k novým logopedickým programům.

 

12. dubna 2014

POZVÁNKA NA WORKSHOP

Workshop ke specializovaným léčebným programům pro dospělé - KLIM-THERAPY 18+ a CI THERAPY.

 

10. května 2014

NOVINKY V LÉČBĚ NA ROK 2014

Vážení přátelé Sanatorií Klimkovice,

 

tak jako každý rok, tak i na rok 2014 pro Vás chystáme řadu Novinek, které budou přínosem pro Vaši lázeňskou léčbu a čas v lázních strávený.

 

VELIKONOCE V LÁZNÍCH

Velikonoční sobota s minijarmarkem a soutěží o nejlepší mazanec.

 

19.4.2014

UMĚLECKÁ SEZÓNA 2012/2013

Ohlédnutí za řadou umělecko-společenských setkání s významnými osobnostmi české výtvarné a kulturní scény, které se konaly v Sanatoriích Klimkovice v uplynulé sezóně.