Léčení dospělých Léčení dětí Pobyty a Wellness Volný čas, akce Gastronomie

Výlety do nejbližšího okolí

Město Klimkovice - www.mesto-klimkovice.cz

Město Klimkovice zaujme na první pohled typickou siluetou bizarní věže kostela sv. Kateřiny a starobylého zámku. Přestože se Klimkovice nachází v těsné blízkosti velké průmyslové aglomerace Ostravy, zachovalo si dosud svůj idylický přírodní ráz, svěží zeleň a čistotu venkovského prostředí. K městu Klimkovice se váží romány "Roky v kruhu" a "Vlčí jáma", autorky Jarmily Glazarové, která žila v Klimkovicích v období mezi lety 1917-1934.

Z našich lázní se do města dostanete pěšky asi za 45 minut nebo Vás tam dopraví přibližně za 6 minut autobus č. 64.

Zámek v Klimkovicích

Zámek v Klimkovicích
Zámek byl postaven v letech 1578-79 v renesančním slohu. Bohužel byl postižen dvěma požáry. Z původní doby se zachovalo pouze monumentální schodiště v románském slohu s toskánskými sloupy a kamenným zábradlím. Zajímavostí je nadzemní chodba, která spojuje zámek s kostelem. Dnes je zámek sídlem městského úřadu Klimkovice.

V zámku také naleznete stálou výstavu obrazů Heleny Salichové, výstavu o historii a současnosti Klimkovic a výstavu přibližující proměny Poodří.

 

Kostel sv. Kateřiny

Kostel sv. Kateřiny
Kostel byl postaven v gotickém stylu zároveň se zámkem. Dnešní zděný kostel nahradil původní dřevěný. Jistě vás nadchne vnitřní architektura kostela.

 

Městský park Petra Bezruče

Městský park je vybudován na místě dřívější zámecké zahrady a má rozlohu 2,3 ha. Jeho dva rybníky a 120 druhů vzácných dřevin si zasluhují zvláštní pozornost. V parku můžete také navštívit voliéru s ptactvem.

 

Kostelík sv. Trojice

Kostelík sv. Trojice
Je to nejstarší dochovaná historická památka ve městě. Kostelík byl postaven v letech 1525–1529. Dnes se v kostelíku pořádají výstavy. Na místě starého hřbitova, na kterém se nepohřbívá od roku 1973, je vysázen nový parčík.

 

Náměstí v Klimkovicích

Náměstí Klimkovic
Náměstí je zdobené podloubím z 16. století a rozhodně stojí za Vaši pozornost a návštěvu. V dnešní době se pod podloubím ukrývají obchůdky všeho druhu.facebook
POZVÁNKA NA WORKSHOP

Workshop ke specializovaným léčebným programům pro dospělé - KLIM-THERAPY 18+ a CI THERAPY.

 

10. května 2014

NOVINKY V LÉČBĚ NA ROK 2014

Vážení přátelé Sanatorií Klimkovice,

 

tak jako každý rok, tak i na rok 2014 pro Vás chystáme řadu Novinek, které budou přínosem pro Vaši lázeňskou léčbu a čas v lázních strávený.

 

LOGOPEDIE PRO DĚTI

Sanatoria Klimkovice chystají od začátku roku 2014 pro dětské klienty možnost samoplátecké intenzivní logopedické péče.

Lázeňské kulturní léto

Zahajujeme druhý ročník Lázeňského kulturního léta Klimkovice.

 

24. května 2014

Slavnostní zahájení jubilejní 20. lázeňské sezóny s Laďou Kerndlem

 

A to jen začátek ...

UMĚLECKÁ SEZÓNA 2012/2013

Ohlédnutí za řadou umělecko-společenských setkání s významnými osobnostmi české výtvarné a kulturní scény, které se konaly v Sanatoriích Klimkovice v uplynulé sezóně.