Léčení dospělých Léčení dětí Pobyty a Wellness Volný čas, akce Gastronomie

Volně prodejné procedury – Lázeňský dům B

 • Klienti při komplexní - příspěvkové a rehabilitační ambulantní léčbě mají (po předložení rozpisu procedur na recepci) z uvedené ceny 10% slevu
 • Procedury zakoupené s cenou pro děti jsou poskytovány pouze v Lázeňském domě B
 • Děti starší 14ti let mohou absolvovat procedury samostatně, děti od 3 do 14ti let mohou absolvovat procedury pouze s doprovodem dospělého.
 • Všechny koupele jsou poskytovány formou individuálních celkových koupelí následovaných suchým zábalem.
 • Vstupenky zakoupíte v recepci na budově A nebo B maximálně 21 dnů předem, nejpozději 10 minut před začátkem procedury!
 • Na procedury přicházejte minimálně 5 minut před jejich začátkem. Dostavíte-li se později, bude Vám procedura poskytnuta pouze do konce Vámi zaplacené časovky.
 • Telefonicky objednané vstupenky jsou rezervované max. do 30 min. před začátkem procedury.
 • Možnost zakoupení permanentky na bazén v léčebně A v hodnotě 1 500,-Kč, možnost zakoupení dárkových poukázek na volně prodejné procedury (nevztahuje se na kosmetické ošetření pleti a solárium) v hodnotě 500,- a 1000,-Kč v recepci.
 • Zakoupené vstupenky jsou nevratné.
 • Provozní doba v době svátků připadajících na všední dny je jako při sobotním provozu.
 • Časovky pro bazén jsou uvedené včetně svlékání a oblékání v šatnách!
 • Koupele pro chlapce a dítě v doprovodu muže jsou poskytovány pouze 7,15 – 11,45 hod.
 • Uvedená provozní doba a ceny procedur jsou platné od 4. 5. 2013
Název   Cena
45 min. 25 / 50 CZK

Bazén léčebna B - hloubka vody 90 cm (kapacita 16 osob)

Sobota: 14,00-19,00 hod

Neděle: 13,00-19,00 hod
Délka trvání : 45 min
Cena: 50,- Kč dospělí; 25,- Kč děti
Cena prostěradla: 5,- Kč (můžete použít i vlastní)
Rezervace celého bazénu - 45 min: 800,– Kč

 • Do bazénů mohou děti od 3 let a dospělí. Děti do 14ti let mohou na bazén pouze s doprovodem dospělého.
 • Prodej vstupenek na recepci A – bazén budova A i B; prodej vstupenek na recepci B - bazén budova B. Možnost zakoupení permanentky na bazén v léčebně A v hodnotě 1 380,-Kč.
 • Telefonicky objednané vstupenky jsou rezervované max. do 30 min. před začátkem bazénu.
 • Zakoupené vstupenky jsou nevratné.
 • Provozní doba v době svátků připadajících na všední dny je jako při sobotním provozu.
 • Uvedená provozní doba a ceny jsou platné od 4.5.2013.
30 / 60 min. 346 / 640 CZK
Pondělí - Pátek 7,10 - 15,20 hod

 

Ergoterapie neboli pracovní terapie je profese, která usiluje o zachování a využívání schopností potřebných pro zvládání běžných denních činností. Podporuje maximálně možné začlenění dítěte do běžného života, přičemž respektuje plně jeho osobnost a možnosti. 

 

Ergoterapie umožňuje využívat rozvinutých či znovunabytých funkcí k práci, zábavě a k sebeobsluze. Je zaměřená na rozvoj hrubé a jemné motoriky, koordinace, vnímání, citlivosti, vytrvalosti, výkonnosti mozkových funkcí a také na psychické a emocionální schopnosti. Ergoterapie využívá specifické metody a techniky pro nácvik konkrétních dovedností.  

 

Pomocí různých her učí terapeut dítě rozeznávat tvary předmětů, učí ho rozlišovat tvrdé a měkké předměty, drsné a hladké povrchy, teplé a studené atd. Důležité je také zaměřit se na to, aby dítě zvládalo aktivity denního života na jeho nejvyšší možné úrovni jako např. oblékání, sebesycení a hygienu. Terapeut se také zaměřuje na úkony vyžadující zapojení jemné motoriky, jako je např. zapínání knoflíků a šněrování tkaniček. Také tyto dovednosti si může dítě zlepšovat na různých pomůckách.

Ergoterapie, tak jak jí nabízíme, je u dětí velmi oblíbená, protože cvičení probíhá formou hry (hrají se zajímavými „hračkami“) a pod vedením zkušeného ergoterapeuta. U her a cvičení je přítomná i matka či jiný doprovod dítěte, který se zaškoluje v tom, jak poznatky z ergoterapie využívat v domácím prostředí.

10 min. 60 / 75 CZK
Pondělí - Pátek:    7,10 - 15,20 hod

 

Světelná terapie pomocí intenzivního nebo pulsujícího světla přístrojem Medolight

Medolight je přístroj třetí generace pro léčbu světlem, který využívá nejnovější vědecké poznatky. 108 elektroluminiscenčních diod generuje elektromagnetické vlny pomocí červeného nebo infračerveného světla. V každé části lidského těla, na kterou dopadá červené nebo infračervené světlo, dochází v buňkách k syntéze oxidu dusnatého (NO), což má za následekaktivaci buněk a vznik nové energie. Působením světla na akupunkturní body se docílí léčebného efektu s blahodárnými účinky na lidský organismus.


Indikace: bolesti, otoky, pohmoždění nebo záněty svalů, šlach a kloubů; bolesti hlavy; bolesti páteře, migréna, kopřivka


Kontraindikace: epilepsie, alergie na světlo, léčba onkologických onemocnění, poruchy štítné žlázy.

20 + 10 min. 200 / 250 CZK
Pondělí - Sobota:   07,15 - 15,20 hod

 

Teplota vody 37 – 38°C, doba koupele: 20 minut, po ukončení je aplikován suchý zábal. Aromatické koupele aktivují kožní zóny a biologicky aktivní body na povrchu kůže. Pro léčebné aromatické koupele se používají koupelové oleje, které celkově regenerují pokožku a mohou zklidnit již vzniklé kožní problémy. Zachovávají pružnost, pevnost a vláčnost pokožky. Oleje nepění, ve vodě vytvoří jemnou mléčnou emulzi.


Nabídka: koupelový olej levandule, rozmarýna, jalovec, mandarinka.

 

Kontraindikace: alergie na přísady, akutní onemocnění.

20 + 10 min. 244 / 305 CZK
Pondělí - Sobota:   07,15 - 15,20 hod

 

Koupele patří k nejstarším aplikacím minerálních vod pro léčebné účely. Působí zde několik fyziologických mechanismů. Lidská kůže je místem tepelných a energetických změn, ale i mechanických a látkových zásahů. Teplo z koupele proniká ke kapilárám a odtud se šíří krevním oběhem do celého organismu. Zvyšuje se tep a dechová frekvence, roste spotřeba kyslíku. Terapeuticky se dosahuje zmírnění bolesti, uvolnění svalových křečí (mohou postihovat jak kosterní, tak hladké svaly - což může vést k dočasnému zúžení cév s následnou poruchou průchodu), vstřebávání zánětlivých produktů, jakož i psychické relaxace.

 

Při koupelích se jód vstřebává nejen kůží, ale také sliznicemi. Na kůži dochází k chemické vazbě jodu na kožní kryt, vytvoří se tzv. jodové depo, jež je vodou nesmyvatelné a z něhož probíhá následné vstřebávání jodu do organismu. Díky sublimačním schopnostem elementárního jódu, který se snadno vypařuje do atmosféry, vzniká nad hladinou jodové koupele jodové mikroklima. Během pobytu v tomto prostředí dochází k velmi účinné inhalaci elementárního jódu obsaženého ve vzduchu. Asi 30% vdechovaného elementárního jódu je zachyceno sliznicemi, vstřebáno do krve a deponováno ve štítné žláze.

 

Teplota vody 37°C, doba koupele 20 minut, po ukončení je aplikován suchý zábal.


Účinky: jodobromová solanka zlepšuje prokrvení organismu, posiluje imunitní systém, zmírňuje spasticitu, vede k regeneraci chrupavky, zmírňuje zánětlivé projevy a v důsledku toho dochází ke snížení bolesti. Přispívá k normalizaci menstruačního cyklu žen, posiluje fertilitu, zabraňuje eventuálním srůstům v oblasti malé pánve, zamezuje množení bakterií a zlepšuje čištění ran – přičemž dochází k růstu nové granulační tkáně a tím rychlejšímu hojení ran.


Indikace: nemoci nervové, pohybové, gynekologické, kožní.


Kontraindikace: alergie na jód, akutní onemocnění, tyreotoxikóza – onemocnění z nadměrného množství hormonů štítné žlázy v krvi, některá onkologická onemocnění.

20 + 10 min. 216 / 270 CZK
Pondělí - Sobota:   07,15 - 15,20 hod

 

Teplota vody 36 - 37°C, doba koupele 20 minut, po ukončení je aplikován suchý zábal.

 

Kombinace koupelí: perličková nebo vířivá koupel kombinovaná s bylinnou přísadou Herbaden Spa.

 

Kontraindikace: alergie na látky nebo byliny obsažené v koupeli.

 • Herbaden Spa – Kosodřevina: bylinná koupel je určena pro celkovou relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu. Má příznivý regenerační a relaxační účinek na kloubní a pohybový aparát. Je vyrobena z extraktu a silic 7 léčivých rostlin (vrbová kůra, levandule, heřmánek, šištice chmelová, kopřiva a máta s přídavkem silice kosodřeviny, která koupeli dává charakteristickou vůni jehličí) a soli z Mrtvého moře.
 • Herbaden Spa – Máta: vyrobena z extraktu léčivých rostlin: vrbová kůra, levandule, heřmánek, šištice chmelová, kopřiva a máta s přídavkem silice máty, která koupeli dává charakteristickou vůni máty, vhodnou pro celkovou relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu.
 • Herbaden Spa – Lemongrass: jemná citrusová vůně osvěžuje a povzbuzuje. Přispívá k uvolnění svalového napětí, zlepšuje psychiku.


Kontraindikace:
 alergie na přísady, akutní onemocnění.

20 + 10 min. 200 / 250 CZK
Pondělí - Sobota:   07,15 - 15,20 hod

 

Teplota vody 37 - 38°C, doba koupele 20 minut, po ukončení je aplikován suchý zábal. Optimální složení minerálů v této soli pomáhá buňkám zlepšit látkovou výměnu a přispívá k jejich regeneraci. Obsažené minerály odstraňují z pokožky škodliviny. Mají antialergický, dezinfekční a vysušující účinek.

 

Dominantou je hořčík (magnézium), který má nezastupitelnou úlohu v životě organismu. Reguluje srdeční činnost a svalové kontrakce, chrání nervy, je známý jako protistresový iont, pomáhá tělu využívat vitamíny C a E. Také zabraňuje ukládání vápníku v ledvinách a žlučníku. Podporuje nervovou soustavu, zvyšuje odolnost organizmu, blahodárně působí při kožních problémech (psoriáza, ekzémy, záněty), revmatismu a artritidě, srdečně cévních problémech (křečové žíly, ateroskleróza, hypertenze), svalových křečích a bolestech kloubů, ženských problémech (záněty, hormonální poruchy) a zánětech ústní dutiny.

 

Kontraindikace: alergie na přísady, akutní onemocnění.

20 + 10 min. 200 / 250 CZK
Pondělí - Sobota:   07,15 - 15,20 hod

 

Koupel perličková

Teplota vody 36 – 37°C , doba koupele 20 minut, po ukončení je aplikován suchý zábal.

 

Účinky: vzduch vháněný kompresorem do vody způsobuje jemné taktilní dráždění s následným zklidněním a celkovou relaxací, koupel má sedativní účinek, uvolňuje svalový tonus a psychické napětí.


Indikace: využívá se u nespavosti, pro zlepšení prokrvení končetin, k snížení psychického napětí aj.

 

Kontraindikace: akutní onemocnění.


Koupel vířivá

Teplota vody 35 – 36°C, doba koupele 20 minut, po ukončení je aplikován suchý zábal.

 

Účinky: při této koupeli se využívá kombinace tepla a silného mechanického dráždění způsobeného vířící vodou.

 

Indikace: koupel působí relaxačně, prokrvuje a uvolňuje svalové napětí. Je vhodná při poruchách nervového zásobování, chronické žilní insuficienci, poúrazových stavech, spastické a chabé obrně, stavech po poliomyelitidě, neuróze, bolestech hlavy, nespavosti, otocích a lymfatickém městnání, chronické zácpě, chronickém páteřním bolestivém syndromu, chronických kloubních obtížích. Využívá se také pro regeneraci organismu po nadměrné zátěži (např. při sportovních výkonech).

 

Kontraindikace: akutní onemocnění, zánět žil, křečové žíly.

20 + 10 min. 200 / 250 CZK
Pondělí - Sobota:   07,15 - 15,20 hod

 

Teplota vody 37 – 38°C, doba koupele 20 minut (za tu dobu se léčivý přípravek stačí rovnoměrně rozvrstvit po celém povrchu kůže a proniknout dovnitř), po ukončení je aplikován celkový suchý zábal. Rašelinový extrakt je vyroben z čisté léčivé rašeliny, koupel je obohacena zvláčňujícími přísadami tak, aby nedošlo k přesušení pokožky. Aktivní látky s minerály uvolňují svaly a tkáně, stimulují přirozený cyklus organismu a podporují tak regeneraci a hojení. Koupel má prohřívací efekt (aplikace při revmatických, artritických obtížích, svalové únavě, po sportovních výkonech), pomáhá při léčbě dermatologických problémů (lupénka, atopický ekzém, akné), má také výrazné detoxikační vlastnosti.

 

Kontraindikace: těžká akutní onemocnění, dekompenzovaná kardiologická nemocnění, těžká zánětlivá oběhová porucha (zánět žil, apod.), zánětlivá kožní onemocnění; přípravek není vhodný pro těhotné ženy a děti do tří let.

20 + 10 min. 200 / 250 CZK
Pondělí - Sobota:   07,15 - 15,20 hod

 

Teplota vody 37 – 38°C, doba koupele 20 minut, po ukončení je aplikován suchý zábal.

 

 • Olejová koupel čokoláda: jemná čokoládová olejová koupel se zklidňujícími účinky povzbuzuje mikrocirkulaci v pokožce a vyjasňuje ji. Koupel dodává pokožce potřebnou vlhkost a zabraňuje její dehydrataci. Hřejivá vůně čokolády stimuluje produkci endorfinů, uklidňuje smysly.


Kontraindikace:
 alergie na přísady, akutní onemocnění.

20 + 10 min. 200 / 250 CZK
Pondělí - Sobota:   07,15 - 15,20 hod

 

Koupel je vhodná pro všechny typy pokožky, zvláště pro pokožky ekzematické, trpící psoriázou a akné. Obsahuje jedinečný biologický systém ze sušené syrovátky kozího mléka a sůl z Růžového jezera složením velmi podobnou soli z Mrtvého moře. Vůně levandule a „květu květů“ dotváří příjemný smyslový zážitek z této koupele.


Kontraindikace: alergie na přísady, akutní onemocnění.

15 min. 28 / 35 CZK
Pondělí - Pátek:    07,10 - 15,20 hod
Sobota 12,30 - 15,15 hod

 

Ergometry (rotopedy) jsou jednou z nejoblíbenějších forem osobního tréninku. Mezi jejich přednosti patří široký rozsah použití od rehabilitačního cvičení až po náročné sportovní tréninky. Pravidelný trénink na těchto přístrojích má pozitivní vliv na krevní tlak, optimálně zatěžuje srdce, zvyšuje vitální kapacitu plic a podporuje spalování tuků. Slouží k posilování konkrétních svalových skupin podle zdravotního stavu a zlepšování fyzické kondice klientů.

15 min. 74 CZK
Pondělí - Pátek:    07,10 - 15,20 hod
Sobota 12,30 - 15,15 hod

 

Je využívám pro pasivní procvičení hybnosti. Pohyb provádí elektrická jednotka s regulovatelnou rychlostí. Využívá se zejména při rehabilitaci vozíčkářů. Přístroj podněcuje oběhovou cirkulaci, aktivuje metabolismus a stimuluje mozek k vybavení si dávných pohybových schopností. Zmírňuje poškození vyvolané nedostatkem pohybu, redukuje křeče a mobilizuje zbytky svalové síly.

15 min. 28 / 35 CZK
Pondělí - Pátek:    07,10 - 15,20 hod
Sobota 12,30 - 15,15 hod

 

Posilovací přístroje. Cílem terapie je především posilování oslabených svalů, zvyšování svalové síly, udržení a zlepšení hybnosti.

15 min. 164 CZK
Pondělí - Pátek:   07,10 - 15,20 hod

 

Klasická masáž zahrnuje aplikaci specifických hmatů, které se provádí v přesném pořadí a působí na jednotlivé svalové skupiny. Přitom dochází k prokrvení a odstranění zvýšeného svalového napětí. Klasická masáž plní relaxační funkci. Tato procedura je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury nebo připravit klienta na léčebný tělocvik.

 

Kontraindikace: kožní záněty a defekty, alergie na masážní krémy, akutní onemocnění.

20 min. 72 / 90 CZK
Pondělí - Pátek:   07,15 - 15,20 hod

 

Obklad se aplikuje převážně pro zvýšení lokálního prokrvení při bolestech kloubů a svalů, urychluje vstřebávání otoků, zpomaluje zánětlivé procesy. Teplý jodobromový obklad se aplikuje formou roušek namočených v teplé jodobromové vodě. Roušky se dále překrývají tzv. nosičem tepla (Hot-pack), který udržuje stejnou teplotu obkladu po celou dobu aplikace.

 

Kontraindikace: alergie na jód, virové a bakteriální infekce, kožní defekty v místě aplikace, poruchy povrchové citlivosti.

15 min. 45 CZK
Pondělí - Pátek:   07,20 - 15,10 hod
Sobota: 12,30 - 15,15 hod

 

Regenerační kyslíková kůra, která v kombinaci s antioxidanty a tělesným cvičením napomáhá organismu zbavit se volných kyslíkových radikálů, jejichž hromadění je příčinou předčasného stárnutí buněk a řady chorob. K tomuto účelu je využíván oxygenátor – přístroj, s jehož pomocí lze dodávat do organismu čistý kyslík tak, aby účinek kyslíkové kůry byl dlouhodobý. Oxygenoterapie zlepší okysličení tkání a orgánů, tělesnou i duševní výkonnost, srdeční činnost a elasticitu plicní tkáně.

 

Doporučená série: 5 - 10 sezení.

15 min. 68 / 85 CZK
Pondělí - Pátek:      07,20 - 15,10 hod

 

Parafínový obklad se aplikuje formou roušek nasycených směsí. Směs je připravena z tuhého bílého parafínu s příměsí parafínového oleje.


Indikace: choroby pohybového systému zánětlivého, degenerativního a úrazového původu, nervové a gynekologické choroby, revmatoidní artritida a další onemocnění, především drobných kloubů končetin.

20 min. 60 / 75 CZK
Pondělí - Pátek:   07,20 - 15,10 hod

 

Jodobromová solanka aplikovaná formou Priessnitzového zábalu se využívá při bolestech kloubů a svalů, zmírňuje svalovou spasticitu (svalové napětí – křeče) a otoky kloubů, vede k regeneraci chrupavky. Priessnitz se přikládá pouze na určité místo na těle pro dosažení místního překrvení (hyperemie). Zahřívacím prostředkem je vlhký vlažný zábal, který není nikdy teplý. Je to textil namočený do vody pokojové teploty, tedy asi 18-20 °C teplý a pak vyždímaný. Ždímá se proto, aby rychle odsával z pokožky horký pot. Přes tuto vlhkou roušku se přikládá igelit a vrstva suchého textilu.

facebook
POZVÁNKA NA WORKSHOP

Workshop ke specializovaným léčebným programům pro dospělé - KLIM-THERAPY 18+ a CI THERAPY.

 

10. května 2014

NOVINKY V LÉČBĚ NA ROK 2014

Vážení přátelé Sanatorií Klimkovice,

 

tak jako každý rok, tak i na rok 2014 pro Vás chystáme řadu Novinek, které budou přínosem pro Vaši lázeňskou léčbu a čas v lázních strávený.

 

LOGOPEDIE PRO DĚTI

Sanatoria Klimkovice chystají od začátku roku 2014 pro dětské klienty možnost samoplátecké intenzivní logopedické péče.

VELIKONOCE V LÁZNÍCH

Velikonoční sobota s minijarmarkem a soutěží o nejlepší mazanec.

 

19.4.2014

UMĚLECKÁ SEZÓNA 2012/2013

Ohlédnutí za řadou umělecko-společenských setkání s významnými osobnostmi české výtvarné a kulturní scény, které se konaly v Sanatoriích Klimkovice v uplynulé sezóně.