Léčení dospělých Léčení dětí Pobyty a Wellness Volný čas, akce Gastronomie

Tipy na celodenní výlet

Národní přírodní rezervace Polanská niva

(cca 13 km, možno využít autobusy MHD č.64, 53 a 46 - směr Dolní Polanka)
NPR Polanská niva je součástí území chráněné krajinné oblasti Poodří, kterou tvoří zachovalá údolní niva Odry s pestrým mikroreliéfem a typickým, ojediněle zachovalým režimem každoročního zaplavování rozsáhlých částí nivy. Území je místem výskytu řady ohrožených druhů především vodní a mokřadní květeny a zvířeny. Nedaleko hranic přírodní rezervace se nacházejí čtyři čerpací stanice zásobující Sanatoria Klimkovice jodobromovou solankou.

Doporučujeme procházku lužními lesy a loukami plnými lučních květů, relaxaci při pohledu na klidnou hladinu rybníků posetých ptactvem. Upozorňujeme návštěvníky, že jelikož se jedná o mimořádně cennou lokalitu chráněného území, je nutné používat jen vyznačené stezky a dodržovat další pravidla ochrany přírody.

http://www.poodri.ochranaprirody.cz/, http://www.polanka.cz/

 

Studénka

(cca 16 km, meziměstským autobusem ze zastávky naproti kulturního domu v Klimkovicích)
Město Studénka leží v chráněné krajinné oblasti Poodří a je obklopeno rybníky a loukami se zbytky lužních lesů. Městem protéká řeka Odra s přirozenými meandry. Ke chráněným kulturním památkám ve Studénce patří budovy Starého a Nového zámku. V budově Nového zámku sídlí Vagonářské muzeum, které je evropským unikátem. Milovníky přírody zaujme kouzlo krajiny Poodří, připomínající anglický park, který je protkán četnými turistickými trasami a cyklotrasami. Nejcennější lokality Poodří zpřístupňuje veřejnosti naučná stezka Kotvice.

http://www.mesto-studenka.cz/

 

Příbor

(cca 28 km, autobusem z ÚAN v centru Ostravy, vlakem z nádraží Ostrava-Svinov)
Příbor je jedním z nejstarších měst severovýchodní Moravy. Historická část města byla v červnu 1989 prohlášena za městskou památkovou rezervaci. K nejvýraznějším osobnostem tohoto města patří zakladatel psychoanalýzy doktor Sigmund Freud, jehož stálá expozice je umístěna v městském muzeu.

http://www.pribor.cz/

 

Zámek Kunín 

Deštivé počasí o dovolených přeje návštěvě hradů a zámků. Jedním z tipů na výlet může být i návštěva jediného instalovaného zámku na Novojičínsku - barokního zámku v Kuníně.
Barokní skvost - jediná zámecká stavba slavného Johanna Lucase von Hildebrandt v Českých zemích - leží pouhých 25 minut po dálnici z Ostravy. V 16 historických pokojích na Vás čekají původní zámecké sbírky a vybavení, na zámecké půdě nejpodivuhodnější komínový systém v celé střední Evropě. Jedinečné osudy lidí, kteří zámek obývali - rodiny Harrachů, Fürstenbergů, Bauerů, hraběnky Marie Walburgy a jejího žáka Františka Palackého. 

Zámek je otevřen denně mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin. Prohlídky začínají v každou celou hodinu.
Řadu zajímavostí a aktualit se dočtete na facebooku zámku: http://www.facebook.com/zamekkunin

 

 

Hukvaldy

(cca 33 km, autobusem z ÚAN v centru Ostravy)
Obec Hukvaldy najdete nedaleko města Příbor v malebném prostředí podhůří Beskyd. Na úpatí Palkovických hůrek se vyjímá silueta mohutného středověkého hradu. Zřícenina gotického hradu, který byl postaven na vysokém vrchu nad údolím řeky Ondřejnice, je jednou z největších zřícenin ve střední Evropě a druhou největší na Moravě. Z hradních vyhlídek můžete vidět daleké okolí. Vedle návštěvy samotného hradu doporučujeme také procházku přilehlou hradní oborou.

Bezesporu nejvýznamnější osobností Hukvald byl skladatel Leoš Janáček. Právě na Hukvaldech čerpal Janáček motivy ke své hudební tvorbě. Najdete zde jeho rodný dům, galerii Leoše Janáčka i památník. Každoročně, začátkem léta, se nejen pro milovníky hudby, pořádá mezinárodní festival Janáčkovy Hukvaldy.

Pěší stezka na hrad trvá asi 20 minut, po asfaltové cestě 30 minut. Lidem s omezenou pohyblivostí je výjimečně povolen vjezd pro motorová vozidla. Bránu otvírá pracovnice informačního centra na základě předchozí domluvy. Tato výjimka je také udělena pro vjezd do obory. IC Hukvaldy je v rodném domě L. Janáčka, v těsné blízkosti oborní brány.

http://www.hukvaldy.eu/, http://www.janackovy-hukvaldy.cz/

 

Starý Jičín

(cca 50 km, autobusem z ÚAN v centru Ostravy)
Zřícenina hradu Starý Jičín se nepřehlédnutelně vyjímá na kopci nedaleko Nového Jičína a vítá všechny turisty již z dálky. Je to jeden z nejstarších hradů na Moravě. Všichni ti, kteří zdolají kamenitou cestu, která k hradu vede, budou odměněni nádhernou vyhlídkou do širokého okolí.

http://www.stary-jicin.cz/

 

Kopřivnice

(cca 37 km, autobusem z ÚAN v centru Ostravy, vlakem z nádraží Ostrava-Svinov)
V Kopřivnici se nachází celý komplex muzeí, tzv. Regionální muzeum Kopřivnice, které zahrnuje Šustalovu vilu s expozicí kachlových kamen, výstavu věnovanou rodákům, převážně pak slavnému ilustrátorovi Zdeňkovi Burianovi. Další je Muzeum Fojtství, které je věnováno historii Kopřivnice a počátkům dnešní automobilky Tatra. Nejznámější z řady muzeí je Technické muzeum Tatra s expozicí stejnojmenných automobilů od historických veteránů až po současné modely. Za zhlédnutí stojí i netradičně ztvárněná Expozice Emila a Dany Zátopkových.

http://www.koprivnice.cz/ , http://www.tatramuseum.cz/

 

Štramberk

(cca 42 km, vlakem z nádraží Ostrava-Svinov).
Město Štramberk Vás již z dálky upoutá dominantou věže Štramberské trúby, patřící ke zřícenině hradu Štramberk, kterou můžete za příznivého počasí vidět i ze Sanatorií Klimkovice. Po výstupu na věž trúby a procházce starobylým centrem města s vůní nezaměnitelných perníkových Štramberských uší, nezapomeňte na návštěvu nedaleké jeskyně Šipka, ve které byly nalezeny ostatky pračlověka. Tato jeskyně svou výjimečnou atmosférou a nálezy kostí zvířat (jeskynní medvědi a lvi, mamuti, srstnatí nosorožci aj.) inspirovala chlapce Zdeňka Buriana k představám pravěkého světa, které v pozdějších letech ztvárnil v uměleckých rekonstrukcích. Nejlepší výhled do kraje budete mít jistě z rozhledny na Bílé hoře, která záměrně svou stavbou připomíná strukturu DNA.

http://www.stramberk.cz/

 

Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm

(cca 57 km, autobusem z ÚAN v centru Ostravy)
Nejrozsáhlejší muzeum v přírodě ve střední Evropě. Tvoří jej Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina. Tyto dřevěné lidové stavby na Vás dýchnou neopakovatelnou atmosférou. Valašské muzeum pořádá časté kulturní akce pro veřejnost, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

http://www.vmp.cz/, http://www.roznov.cz/

 

Pustevny

(cca 55 km, autobusem z ÚAN v centru Ostravy)
Pustevny, které jsou pojmenovány po poustevnících, kteří zde kdysi žili, jsou významným turistickým střediskem. Lanová dráha Vás pohodlně vyveze až na vrchol Pusteven a Vy v klidu můžete obdivovat nádheru Beskydských hor. Na Pustevnách na Vás čekají zajímavé dřevěné stavby v lidovém slohu, které jsou dílem slavného architekta Dušana Jurkoviče. Nejznámější stavbou je zřejmě Libušín (na výzdobě interiéru se podílel dokonce i Mikoláš Aleš), kde nesmíte zapomenout ochutnat místní koláče zvané frgály. Po hřebenu hory, kolem sochy pohanského boha úrody Radegasta, se lehce dostanete až na vrchol Radhoště (asi 4 km). Říká se, že kdo si sáhne na opasek sochy Radegasta, zajistí si tím blahobyt. Proto neváhejte a navštivte toto místo, které bylo ne nadarmo prohlášeno Národní kulturní památkou.

http://www.pustevny.cz/

 

Lysá hora

(cca 50 km, vlakem z nádraží Ostrava-Svinov do obce Ostravice)
Lysá hora je se svou výškou 1323 m největší vrchol severomoravských Beskyd. Denně se na tento vrchol vydá několik desítek lidí. Výstup na horu láká nejen aktivní sportovce, ale také příležitostné výletníky. Až vyšlapete na vrchol, budete odměněni pohledem do širokého okolí. Za dobré viditelnosti můžete vidět pouhým okem i hřebeny Nízkých a Vysokých Tater. Pokud si netroufáte na pěší výstup, můžete využít autobusovou dopravu, která jezdí vždy v pátek dopoledne (jaro-podzim) a bezpečně Vás dopraví na vrchol i zpět.

http://www.lysahora.cz/tema/tema.phtml?id=6617, http://www.beskydy-info.cz/

 

Opava

(cca 21 km, vlakem z nádraží Ostrava-Svinov nebo meziměstským autobusem ze zastávky na mostech v Ostravě-Svinov)

Opava, zvaná Bílá perla Slezska, je půvabné město, které nabízí četné historické i architektonické památky. K těm nejstarším patří Minoritský klášter a kostel sv. Ducha, postavený před rokem 1269. Cennou památkou je také gotická Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie, z druhé poloviny 14. století. Doporučujeme také návštěvu Slezského muzea Opava, do kterého mimo jiné patří např. památník II. světové války v Hrabyni,   Areál čs. opevnění v Hlučíně – Darkovičkách nebo Arboretum v Novém Dvoře, kde můžete spatřit bohatou sbírku domácích a cizokrajných dřevin, subtropických a tropických rostlin a zástupců dřevin a bylin ze všech kontinentů světa.

http://www.szmo.cz/, http://www.opava-city.cz/

 

Státní zámek v Hradci nad Moravicí

(cca 33 km, vlakem z nádraží Ostrava-Svinov přes Opavu)
Komplex romantického zámku tvoří Červený zámek a Bílý zámek s luxusně zařízenými interiéry. Prohlédnout si můžete komnaty, které ve své době obdivovali i Ludwig van Beethowen nebo Nicolo Paganinni. Čeká Vás také příjemná procházka anglickým parkem a neopakovatelný pohled z Bezručovy vyhlídky. Hradec nad Moravicí si právem zaslouží označení "klenot Slezska".

http://www.muhradec.cz/

 

Raduň

(cca 31 km, vlakem z nádraží Ostrava-Svinov do Opavy, potom autobusem)
Malý empírový zámeček Raduň najdete asi 8 km od Hradce nad Moravicí. Máte zde možnost prohlédnout si pohodlné bydlení převážně z minulého století. Za povšimnutí také stojí anglický park s dalšími empírovými stavbami jako např. zahradní stavba Oranžérie.

http://www.zamek-radun.cz/

 

Helfštýn

(cca 65 km, vlakem z nádraží Ostrava-Svinov do Lipníka nad Bečvou, potom autobusem do Týna nad Bečvou nebo 4 km pěšky)
Hrad Helfštýn stojí na zalesněném kopci nad řekou Bečvou. Je to jeden z nerozsáhlejších hradů ve střední Evropě. I když vypadá na první pohled nedostupně, zdání klame. K hradu můžete dojet pohodlně po cestě autem na parkoviště a poté Vás čeká asi 100 m pěšky ke vstupní bráně. Hrad Helfštýn má charakter rozsáhlé pevnosti se šesti branami, řadou věží a budov se systémem valů z 18. století. Jednotlivé architektonické útvary vznikaly od počátku 14. století. Hrad je již přes dvacet let pravidelným hostitelem mezinárodního setkání kovářů z celého světa s názvem Hefaiston. Hrad Helfštýn patří k nejlépe udržovaným hradním komplexům v České republice.

http://www.helfstyn.cz/kudy z nudyfacebook
POZVÁNKA NA WORKSHOP

Workshop ke specializovaným léčebným programům pro dospělé - KLIM-THERAPY 18+ a CI THERAPY.

 

10. května 2014

NOVINKY V LÉČBĚ NA ROK 2014

Vážení přátelé Sanatorií Klimkovice,

 

tak jako každý rok, tak i na rok 2014 pro Vás chystáme řadu Novinek, které budou přínosem pro Vaši lázeňskou léčbu a čas v lázních strávený.

 

LOGOPEDIE PRO DĚTI

Sanatoria Klimkovice chystají od začátku roku 2014 pro dětské klienty možnost samoplátecké intenzivní logopedické péče.

VELIKONOCE V LÁZNÍCH

Velikonoční sobota s minijarmarkem a soutěží o nejlepší mazanec.

 

19.4.2014

UMĚLECKÁ SEZÓNA 2012/2013

Ohlédnutí za řadou umělecko-společenských setkání s významnými osobnostmi české výtvarné a kulturní scény, které se konaly v Sanatoriích Klimkovice v uplynulé sezóně.