Lázeňská léčba Neurorehabilitace Pobyty a Wellness Volný čas, akce Gastronomie

Léčení dětí a dorostu

Léčení dětí

Sanatoria Klimkovice jsou jedinečným lázeňským zařízením, které se specializuje na léčbu dětí a dorostu. Dětem poskytujeme profesionální lékařskou, sesterskou a rehabilitační péči a takové zázemí, aby se cítily co nejpříjemněji.


Lázeňská péče je poskytována dle "Indikačního seznamu pro lázeňskou péči o děti a dorost"

  • nemoci pohybového ústrojí
  • nemoci nervové
  • gynekologická onemocnění
  • nemoci oběhového ústrojí
  • kožní onemocnění
  • dětská obezita

category Základní pilíře léčby dětí a dorostu v Sanatoriích Klimkovice
category Lázeňská péče pro děti a dorost hrazená pojišťovnou
category Komplexní lázeňská péče pro děti a dorost
category Časná pooperační rehabilitační péče (přímý překlad z nemocnice)
category Ambulantní rehabilitační péče
category Specializované programy hrazené zdravotní pojišťovnou
category DĚTSKÁ OBEZITA léčebně-preventivní program pro děti
category LÉČBA ATOPICKÉHO EKZÉMU dermatologický program pro děti
category Komplexní neurorehabilitace pro děti
category Indikační seznam pro děti a dorost
category Procedury pro děti
category ZŠ a MŠ při zdravotnickém zařízení

facebook
Novinky pro děti 2016

Také pro naše dětské pacienty chystáme na rok 2016 novinky, které by měly přispět jednak ke zlepšení a zefektivnění rehabilitačně-léčebné péče a také smysluplnému trávení volného času v lázních.

Novinky pro dospělé 2016

I na rok 2016 chystáme novinky, které by měly přispět ke zlepšení a zefektivnění rehabilitačně-léčebné péče pro dospělé.

NOVÉ VODOLÉČEBNÉ CENTRUM

Otevřeli jsme pro Vás nové vodoléčebné centrum.

 

Jeho součástí jsou dvě vířivky, inhalační tepidárium, dva Kneippovy chodníky, sauna, ochlazovací bazének a také bazén s jodobromovou vodou, který vznikl už loni.

Přijďte vyzkoušet na vlastní kůži ...

AMBULANTNÍ LOGOPEDIE

Máte doma předškoláka či školáka, který má problém s řečí a hledáte pro něj logopedickou péči? Využijte nyní možnosti absolvovat jí v Sanatoriích Klimkovice.

 

  • bez čekání
  • bez nutnosti doporučení praktického lékaře
  • intenzitu si můžete zvolit sami dle potřebyp
  • první konzultace a diagnostická hodina je poskytována bezplatně
NOVINKY V REHABILITACI RS

Sanatoria Klimkovice nově nabízí svým klientům s roztroušenou sklerózou komplexní neurorehabilitační péči napomáhající udržení aktivního a kvalitního života.

 

Nyní se slevou 10% na léčebný plán při nástupu do konce května 2015.

MÉDIA: ROSKA MARATON

Přesně 122 lidí z Ostravska a okolí podpořilo 24hodinový Maraton s roztroušenou sklerózou – MaRS 2016.

MÉDIA: STUDIE REHABILITACE

„Výzkumy v zahraničí už prokázaly, že rehabilitační péče s vyšší intenzitou, 4 až 5 hodin denně, a s frekvencí až dvakrát ročně, vede k většímu efektu. Tyto formy rehabilitace mohou výrazně korigovat a minimalizovat postižení. Pacienti jsou pak méně závislí na pomoci okolí," uvedl lékař a odborný garant projektu MuDr. Zdeněk Machálek důvody, oč v projektu jde.

Výsledky výzkumu by mohly poté sloužit pro přípravu konkrétního metodického postupu v léčbě dětí s dětskou mozkovou obrnou a získanými postiženími mozku. Ten dosud neexistuje. „Současné standardní rehabilitační postupy platí už od devadesátých let minulého století a odvíjejí se od postupů, které se užívaly už v sedmdesátých letech. Ve světě od té doby došlo k velkému rozvoji rehabilitačních metod, který se u nás zatím nijak nezohlednily," dodal Machálek.

 

Více v reportáži ČT1

MÉDIA: NIKOLKA UŽ CHODÍ

Nikolka se narodila předčasně ve 33. týdnu. A od samého počátku se potýkala s velkým množstvím zdravotních problémů. Počáteční prognózy, které předpokládaly, že Nikolka zůstane po celý život nehybná, se však podařilo překonat. Jak? Včasnou rehabilitační a neurorehabilitační péčí, na kterou se zaměřují v Sanatoriích Klimkovice a poskytují ji dětem již od 1 roku.

 

...

MÉDIA: STUDIE PRO DĚTI S DMO

Malé děti postižené dětskou mozkovou obrnou, jejichž rodiny nemají desítky tisíc korun na speciální rehabilitaci, mohou nyní získat tuto léčbu zdarma. Stačí, když je rodiče včas přihlásí a lékaři vyberou do výzkumného projektu, který připravují Sanatoria Klimkovice.

 

MÉDIA: BEZBARIÉROVÝ PARK

Lesní park, který od roku 2011 vedle klimkovických lázní buduje sdružení Čisté Klimkovice, se rozrostl na podzim o další úseky a také o nové hrací a cvičební prvky, aby je mohli využívat i lidé s tělesným postižením...