Lázeňská léčba Neurorehabilitace Pobyty a Wellness Volný čas, akce Gastronomie

Stabilizační obleček (kosmický obleček)

Základem rehabilitačního programu KLIM-THERAPY je využití speciálního stabilizačního oblečku neboli tzv. kosmického oblečku.

 
Speciální oblek (kosmický obleček) výrazně zvyšuje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení na poškozený nervový systém, ulehčuje nácvik motoriky jako sezení, stoje, chůze apod.  Díky tomuto kosmickému obleku je nácvik pohybových aktivit a terapie daleko jednodušší, plynulejší a vyžaduje méně úsilí. Stabilizační oblek obsahuje systém podpůrných prvků, které jsou vzájemně pospojovány elastickými pásky a prvky sloužící pro korekci dolních končetin a trupu, držení hlavy v prostoru a dalších pohybových funkcí.


Princip účinku terapeutického kosmického obleku spočívá na cílené korekci pohybů a držení těla pomocí nastavitelných opěrných elementů. To vede k normalizaci aferentních podnětů a k ovlivnění motorického centra ve smyslu obnovy porušených funkcí. Stávající patologické synergie jsou zrušeny a vytvořeny nové normalizované sekvence reflexů. Toto způsobuje adekvátní terapeutický účinek na struktury centrálního nervového systému, které jsou odpovědné za motoriku a schopnost dorozumět se.  

 

 

Speciální obleček a metoda jeho použití byla vyvinuta v Rusku, kde vědci hledali způsob, jak zamezit poškozování pohybového systému kosmonautů /svalová atrofie, osteoporóza/ a to z důvodu nedostatku gravitace, při dlouhých cestách vesmírem. Tyto poznatky byly velmi úspěšně zdokonalené v americkém Michiganu a vyvinul se nový způsob léčby – „kosmický“ obleček.

Zjistilo se, že lidé s neuromuskulární poruchou vyžadují intenzivní opakování cvičení, což vede k návratu ztracené motoriky. Mimořádný pokrok a zlepšení u pacientů s neurologickými poruchami, který byl potvrzen i řadou vědeckých důkazů.facebook
Lázeňské pobyty 2017

Uvažujete o pobytu v lázních v roce 2017? Již nyní si můžete rezervovat termín pro víkendové a týdenní pobyty, a pobyt na míru Lázeňská klasika.

Novinky v léčbě dospělých

Našim hlavní cílem je poskytovat kvalitní a vysoce individualizovanou péči každému klientovi. Každý z nás je originál a každý potřebujeme specifický přístup. Jak v životě, tak i v případě, že nás postihne nemoc. Neustále se snažíme rozšiřovat možnosti rehabilitace a proto Vám přinášíme několik novinek na rok 2017 ….

Novinky v léčbě dětí 2017

Neustále se snažíme vylepšovat a rozšiřovat možnosti léčby dětí v Sanatoriích Klimkovice. Také pro rok 2017 přinášíme několik novinek a rozšíření stávajících pracovišť.

Terapie spasticity u dětí

Nová možnost rozšíření stávajících programů o ještě intenzivnější rehabilitaci spastické končetiny u dětí.

Léčba Dysfagie u dospělých

Jako jedno z mála zařízení v ČR nabízí Sanatoria Klimkovice komplexní program zaměřený na dysfagii (potíže s polykáním) u dospělých.

MÉDIA: VITALSTIM POMÁHÁ

Zajímavý článek o tom, jak terapie DYSFAGIE s přístrojem Vitalstim pomáhá panu Dobrušovi.

MÉDIA: ROBOTICKÝ TRENAŽE ...

V rámci lokomočního centra Sanatorií Klimkovice mají děti s poškozením mozku možnost tréningu chůze na robotickém trenažéru PRODROBOT. Sledujte záznam z živého vysílání, kterým Vás provede redaktorka Pavla Daňková společně s vedoucí fyzioterapie Mgr. Romanou Holaňovou. Dozvíte se, jak přesně PRODROBOT dětem pomáhá, co všechno umí a v čem je výjimečný!

MÉDIA: ROSKA MARATON 2017
MÉDIA: CHYBÍ PÉČE PO MRT ...

Před devíti lety slavil David třetí narozeniny. Dva dny nato se topil v zahradním bazénu. Zachránit mu život se podařilo, má ale těžce poškozený mozek. „Taková věc se stane z minuty na minutu. Lékaři udělají, co mají. Potom vás ale s těžce postiženým dítětem postaví na ulici a řeknou, že učinili vše potřebné a víc už nemohou,“ řekl LN jeho otec Miloš Svoboda.

 

MÉDIA: 3 ROKY S LUKÁŠEM ...

Už 3 roky v Sanatoriích Klimkovice intenzivně rehabilituje Lukáš Hirka - novodobý válečný veterán z Afghánistánu. Původně ležák - odkázaný na nepřetržinou pomoc ostatních - se za tři roky intenzivní dřiny neuvěřitelně vypracoval.